نرم افزار جاوا(java)

جاوا

جاوا (java) قلب سبک زندگی دیجیتالی ماست. این بستر برای راه اندازی مشاغل; کاوش رابط های انسانی به دیجیتال; طراحی بهترین برنامه های جهان و باز کردن قفل نوآوری در همه جا از گاراژها گرفته تا سازمان های جهانی است.

برای ثبت سفارش جاوا کلیک کنید!

دانلود جاوا

جاوا در ابتدا برای تلویزیون تعاملی طراحی شده بود; اما در آن زمان برای صنعت تلویزیون دیجیتال کابلی بسیار پیشرفته بود. این زبان در ابتدا به نام درخت بلوط که در بیرون دفتر گاسلینگ قرار داشت; بلوط نامیده می شد. بعداً این پروژه با نام Green (سبز) نامگذاری شد و سرانجام به Java; قهوه Java; قهوه اندونزی تغییر نام یافت. گاسلینگ جاوا را با نحوی به سبک C / C ++ طراحی کرده است که برنامه نویسان سیستم و برنامه آن را آشنا می دانند.

جاوا(java)چیست؟

جاوا یک زبان برنامه نویسی مبتنی بر کلاس و شی گرا است که به گونه ای طراحی شده است که تا حد امکان وابستگی های پیاده سازی داشته باشد. این یک زبان برنامه نویسی عمومی است که به توسعه دهندگان برنامه اجازه می دهد تا یک بار بنویسند; در هر کجا اجرا شوند (WORA); به این معنی که کد جاوا کامپایل شده می تواند در همه سیستم عامل هایی که از جاوا پشتیبانی می کنند بدون نیاز به کامپایل مجدد اجرا شود.

برنامه های جاوا معمولاً به بایت کد وارد می شوند که می توانند بدون در نظر گرفتن ساختار رایانه ای کامپیوتر; روی هر ماشین مجازی جاوا (JVM) اجرا شوند. نحو جاوا شبیه C و C ++ است اما امکانات سطح پایین کمتری نسبت به هر یک از آنها دارد. زمان اجرا جاوا قابلیت های پویایی (مانند بازتاب و تغییر کد زمان اجرا) را فراهم می کند که به طور معمول در زبان های کامپایل شده سنتی در دسترس نیستند. از سال 2019; جاوا یکی از محبوب ترین زبانهای برنامه نویسی بود که طبق GitHub مورد استفاده قرار گرفت; به ویژه برای برنامه های وب سرور مشتری; با گزارش 9 میلیون توسعه دهنده.

تاریخچه همکاری با اوراکل

جاوا در ابتدا توسط جیمز گاسلینگ در سان مایکروسیستم (که از آن زمان توسط اوراکل خریداری شده است) توسعه یافت و در سال 1995 به عنوان یکی از اجزای اصلی پلت فرم جاوا سان مایکروسیستمز منتشر شد. اجرای اصلی و مرجع کامپایلرهای جاوا; ماشین های مجازی و کتابخانه های کلاس در ابتدا توسط Sun تحت مجوزهای اختصاصی منتشر شد.

از ماه مه 2007; سان با رعایت مشخصات فرآیند جامعه جاوا; اکثر فن آوری های جاوا خود را تحت مجوز عمومی عمومی GNU مجدداً مجوز داده است. Oracle ماشین مجازی HotSpot Java خود را ارائه می دهد; با این حال اجرای رسمی مرجع OpenJDK JVM است که یک نرم افزار منبع باز رایگان است و توسط اکثر توسعه دهندگان از جمله Eclipse IDE استفاده می شود و تقریباً برای همه توزیع های لینوکس JVM پیش فرض است.

آخرین نسخه Java 15 است که در سپتامبر 2020 منتشر شد; ، با Java 11 ، نسخه پشتیبانی طولانی مدت (LTS) که در 25 سپتامبر 2018 پشتیبانی می شود; Oracle برای میراث جاوا 8 LTS آخرین به روزرسانی عمومی با هزینه صفر در ژانویه 2019 برای استفاده تجاری منتشر کرد ، اگرچه در غیر این صورت از Java 8 با به روزرسانی عمومی برای استفاده شخصی حداقل تا دسامبر 2020 پشتیبانی می کند. سایر فروشندگان شروع به ارائه صفر می کنند هزینه های ساخته شده از OpenJDK 8 و 11 که هنوز در حال دریافت امنیت و سایر به روزرسانی ها هستند.

Oracle (و دیگران) به دلیل خطرات جدی ناشی از مشکلات امنیتی حل نشده; بسیار توصیه می کند نسخه های قدیمی جاوا را نصب کنید. از آنجا که Java 9 ، 10 ، 12 و 13 دیگر پشتیبانی نمی شوند; Oracle به کاربران خود توصیه می کند بلافاصله به آخرین نسخه (جاوا فعلی 15) یا یک نسخه LTS.

برای ثبت سفارش جاوا کلیک کنید!

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.