نرم افزار دیگسایلنت, نرم افزار ها

نرم افزار دیگسایلنت (DIgSILENT)

نرم افزار دیگسایلنت Digsilent PowerFactory از قوی ترین نرم افزار های تحلیل شبکه های قدرت است که توسط شرکت DIGSILENT دیگسایلنت ایجاد و ارتقاء یافته است.

طبق تعریف دیگری نرم افزار دیگسایلنت  Digsilent PowerFactory یکی از قوی‌ترین نرم افزار‌ها در زمینه شبکه‌های توزیع و نیروگاههای برق می‌باشد. که یک ابزار شبیه سازی محاوره ائی برای محاسبه و تحلیل رفتار سیستمهای قدرت با اهداف طراحی و بهره برداری می‌باشد. در حال حاضر در اکثر سازمان ها و ادارات برق از دیگسایلنت به عنوان یک نرم افزار پایه در محاسبه. و تحلیل شبکه های قدرت استفاده می شود. با بهره گیری از این نرم افزار قادر خواهیم بود یک شبکه گسترده را با تمام تجهیزات آن شبیه سازی نموده و محاسباتی مانند:
پخش بار،اتصال کوتاه،شبیه سازی حالت گذرا ،آنالیز پایداری،شبیه سازی راه اندازی موتور، جایابی بهینه خازن.قابلیت اطمینان ،پخش بار اقتصادی ،کاهش شبکه ،بهینه سازی سایز کابل.بهینه سازی نقاط گره باز و دها موارد دیگر را مورد محاسبه قرار دهیم.

لذا یادگیری کار با این نرم افزار می تواند برای مهندسین برق بالاخص گرایش های قدرت و شبکه بسیار مفید باشد. و با توجه به استفاده گسترده در ادارات برق از این نرم افزار می تواند امتیازی جهت جذب در ادارات و شرکت های برق فعال در زمینه شبکه محسوب شود.

آموزش نرم‌ افزار DIgSILENT برای آنالیز و شبیه سازی سیستم های قدرت
نرم افزار دیگسایلنت DIgSILENT Power Factory

با توجه به مطالب ارائه شده می توان گفت که وظیفه دیگسایلنت محاسبه و تحلیل رفتار سیستم های قدرت با اهداف طراحی و بهره برداری می باشد.

سفارش پروژه DIgSILENT به ابتکار پیشرو

آموزش دیگسایلنت
Digsilent دیگسایلنت 

انتقال قدرت دیگسایلنت (DIgSILENT)

شبکه انتقال در حال حاضر تحت یک تغییر عمده قرار دارد. تا به طور قابل اطمینان مقادیر فزاینده منابع غیر قابل کنترل را سرویس دهی کند. Digsilent مجموعه کاملی از قابلیت ها را برای مطالعه سیستم های قدرت بزرگ به هم پیوسته و پرداختن به چالش ها را ارایه می دهد.

توزیع قدرت دیگسایلنت (DIgSILENT)

تکنولوژی های مختلف فازی مانند اتصال زمین تک سیم. دو فاز، یا سیستم های سه فاز کلاسیک، نیازی را برای مدلسازی سیستم توزیع قدرت چند فاز ایجاد کرده اند. Digsilent ویژگی های مدل سازی جامعی برای مطالعه انواع شبکه های الکتریکی ارایه می دهد.

سیستم های صنعتی

برای اطمینان از تداوم تولید و ایمنی پرسنل، بهره برداری مناسب از شبکه های صنعتی از اهمیت بالایی برخوردار است. Digsilent مجموعه وسیعی از کارکرد های متناسب با نیازهای کاربران صنعتی ارایه می دهد.

تولید قدرت

قابل اطمینان بودن و بهره وری، ویژگی های ضروری یک نیروگاه برق هستند. Digsilent ابزار بسیار خوبی برای تجزیه و تحلیل همه اجزای تولید برق ارائه می دهد.

تولید پراکنده

پدیده های سیستم های قدرت مانند جریان های قدرت معکوس، افت و ازدیاد ولتاژ، سطوح خطای متغیر و بارگیری تجهیزات برخی از چالش های ناشی از تولید پراکنده در سیستم های الکتریکی هستند.

انرژی های تجدید پذیر

Digsilent قابلیت های لازم برای انجام مطالعات پیچیده برای ادغام تولید انرژی تجدید پذیر به شبکه های توزیع، انتقال و صنعتی را فراهم می کند. که امروزه یکی از مسائل کلیدی در برنامه ریزی و تحلیل شبکه است.

دیگسایلنت Station-Ware

DIgSILENT Station-Ware یک سیستم مدیریت تجهیزات متمرکز برای تجهیزات اولیه و ثانویه است. امروزه تعداد زیاد تنظیمات جداگانه برای رله های عددی نیاز به مدیریت دقیق دارد تا منجر به کارکرد قابل اطمینان شود. شبکه های متشکل از دستگاه هایی از تولید کنندگان مختلف می توانند برای بخش IT مشکل ساز باشند.

هر تولید کننده نیاز به نصب نرم افزار منحصر به فرد خود دارد. Station-Ware یک برنامه تحت وب کاربر پسند و چند کاربره است. که نیازی به نصب از سوی مشتری ندارد.

همه تنظیمات در یک قالب مستقل از تولید کننده ها ذخیره شده اند، قابلیت پی گیری تغییرات در تنظیمات ارایه شده است، قابلیت مدیریت اسناد گنجانده شده است، و داده های تنظیمات بین نرم افزار تنظیمات رله اختصاصی تولید کننده و PowerFactory مبادله می شوند.

به منظور برآورده کردن فرایندهای کسب وکار مربوط به تجهیزات الکتریکی و تنظیمات حفاظت، Station-Ware قابلیت تعریف گردش کار خاص شرکت را فراهم می کند.

کاربرد های Station-Ware (مدیریت تجهیزات)

در Station-Ware، تجهیزات را می توان در یک سلسله مراتب تعریف شده توسط کاربر که شامل مکان و دستگاه ها است به طور کامل مدیریت کرد. ویژگی های سفارشی را می توان برای هر کدام از تجهیزات با توجه به الزامات شرکت تعریف کرد. تجهیزات را می توان با یک کلید منحصر به فرد برای پیوند دادن Station-Ware به دیگر سیستم های مدیریت تجهیزات شناسایی کرد.

حق دسترسی را می توان مطابق با حوزه مسوولیت یک کاربر در سلسله مراتب تجهیزات اعطا کرد. توپولوژی Station-Ware برای اتصالات اولیه و سیگنال امکان اتصال دستگاه های الکتریکی برای تشکیل یک شبکه را فراهم می کند.

مدیریت تنظیمات حفاظتی دیگسایلنت (DIgSILENT)

Station-Ware تمام تنظیمات مربوط به دستگاه های حفاظتی را ثبت و ذخیره می کند. دامنه وسیعی از مدل های دستگاه ها پشتیبانی می شود. مدل های دستگاه تعریف شده توسط کاربر را می توان به راحتی ایجاد و وارد کرد. مدل های دستگاه شامل گروه های مختلف تنظیمات، کنترل محدوده، شرح و واحدهای اندازه گیری هستند.

ارائه بی کم و کاست مقادیر تنظیمات نشان دهنده نرم افزار اصلی به طور صادقانه است. گردش های کاری که تنظیمات حفاظتی را اداره می کنند خاص هر شرکت هستند و تعریف این گردش کار به طور کامل قابل تنظیم است.

اعلامیه های پست الکترونیکی را می توان بر اساس رویدادهای گردش کار تنظیم کرد. همه تغییرات در رابطه با تنظیمات، دستگاه ها، و مکان ها در یک رد ممیزی ذخیره می شوند. داده ها به یک شکل ضد دستکاری ذخیره می شوند، که برای ردیابی و پاسخگویی ضروری است.

فرایندهای کسب وکار

فرآیندهای کسب و کار را می توان در Station-Ware تعریف کرد. این فرایندها می توانند شامل چندین وظیفه مجزا برای ایجاد یک نمایش گردش کاری دقیق باشند. هر نوع فرآیند می تواند با یک چرخه عمر گردش کار کاملا قابل تنظیم همراه باشد.

فرایندها و وظایف می توانند به دستگاه ها و تنظیمات متصل شوند تا همبستگی را نشان دهند. نمونه هایی از این فرایندها شامل نگهداری، راه اندازی، تست های محافظت چرخه، و ایجاد برچسب تخلیه الکتریکی غیر عادی هستند. فرآیند آخر را می توان در Station-Ware با استفاده از اسکریپت ها، گزارش ها، و چرخه های حیات فرآیند تخلیه الکتریکی غیر عادی اجرا کرد.

پارامترهای برچسب گذاری محاسبه شده تخلیه الکتریکی غیر عادی را می توان به Station-Ware از Digsilent وارد کرد. مدیریت فرآیند کسب و کار شامل ویژگی هایی مثل مدیریت تنظیمات، از جمله اعلامیه های پست الکترونیکی و پشتیبانی از رد ممیزی است.

سفارش پروژه DIgSILENT به ابتکار پیشرو

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.